Nova generacija slovenskih štipendistov Svetovnega laboratorija

Slovesni podpis pogodb WFS Pomemben dan za novo generacijo slovenskih štipendistov Svetovnega laboratorija, projekta Svetovne federacije znanstvenikov, je bil 16. oktober 2017, ko so štipendisti na posebni slovesnosti podpisali pogodbe s SZF, ki je nacionalni nostilec te globalne finančne sheme in ima osnovni namen neodvisno podpirati (do enega leta) doktorske študente in mlade doktorje znanosti. Najmlajši generaciji slovenskih štipendistov Svetovnega laboratorija je skupaj 11 odličnih mladih raziskovalcev. Trije so že dosegli naziv »doktor znanosti«, ena je magistra znanosti, sedem pa doktorskih študentov. Pripadajo Univerzi v Ljubljani (8 štipendistov), Univerzi v Mariboru (2 štipendista) ter Gozdarskemu inštitutu Slovenije (1 štipendistka).