23. slovenski festival znanosti z mednarodno udeležbo

23. sfzV partnerskem sodelovanju z Biotehniško fakulteto Univerze v Ljubljani je SZF prirpavila med 25. in 27. septembrom 2017 že 23. slovenski festival znanosti z mednarodno udeležbo »V vrtovih raziskovalne ustvarjalnosti«. Častni pokrovitelj festivala je bil akademik prof. dr. Ivan Kreft, nosilec visokega državnega priznanja, »Ambasador Republike Slovenije v znanosti«.

Udeleženci festivala so uživali v popularizacijskih dogodkih s podoročja astronomije in astronavtike, bioloških in biotehniških ved, s področja etike in pravičnosti, klasičnih jezikov in civilizacijske antike ter v okviru predstav mladih raziskovalcev iz slovenskih srednjih šol v okviru Sejma eksperimentov in demonstracij in razstav o vesolju. Dogodke so pripravili izvajalci iz Slovenije, Velike Britanije, ZDA, Hrvaške in Senegala.